اضافه بر تاریخچه :

درکاپارس از سال 89 فعالیت خود را به صورت حرفه ای و با دانش نوین شروع کرد و تاکنون که بیش از 10 سال می گذرد توانسته جایگاه ویژه ای در این صنعت داشته باشد و با فاصله زیاد، از سایر رقبای خویش، سهم بزرگی از این صنعت را بدست بیاورد. در سال 91 با جذب نیرو های کارآمد و متخصیصن توانست فعالیت خود در خصوص تولید انواع قطعات آسانسور گسترش داده و نه تنها در شهر خویش بلکه در کل کشور عزیزمان بازار را کنترل و مدیریت کند.

شبکه های اجتماعی درکاپارس :

نقشه راه سفارش کابین :

1
مشاهده نمونه کار ها :
2
اطلاع از قیمت ها و استعلام گیری :

فرم فوق جهت ارتباط شما به مدیریت و واحد فروش وبسایت درکا پارس می باشد.

دوستان عزیز شما می توانید از طریق فرم فوق با ما تماس حاصل فرمایید و استعلام قیمت بگیرید از طرفی می توانید نمونه کابین های دیده شده توسط خودتان را شامل سقف، کف و سنگ بدنه را به صورت افقی عکس برداری کرده و برای پشتیبانی ما در تلگرام ارسال کرده و استعلام را از طریق تلگرام دنبال کنید.

فرم را تنها با حروف پارسی پر کرده.

دقت داشته باشید بودجه شما حتما به تومان باشد.

3
سفارش کابین :

برای سفارش قطعات آسانسور می توانید هم اکنون از طریق دکمه زیر وارد فروشگاه شده و قطعه مورد نیاز را سفارش دهید.
برای سفارش کابین لطفا از طریق شماره تماس های ارائه شده تماس حاصل فرمایید و بعد از مشاوره و راهنمایی های واحد فروش اقدام به سفارش کابین خود کنید یا از طریق دکمه بالا به اپراتور ما در تلگرام متصل شده و اقدام به سفارش طرح مد نظر کنید.

ضمانت نامه :

امروزه در امر خرید و فروش بحث اعتماد کردن و اعتماد سازی مطرح می باشد که هدف شرکت درکا پارس نیز در این سال ها همین بوده و خواهد بود، بنابراین تعدادی قوانین در جهت رعایت حقوق مشتری و حقوق تولید کنند وضع کرده تا این رابطه دو طرف به نحواحسنت حفظ شود. از مشتری نیز درخواست می شود ضمن مطالعه تمام و کمال مفاد ضمانت نامه در صورت وجود ابهام و سوال با دفتر شرکت درکاپارس تماس گرفته تا این ابهامات رفع شوند.

در بند نخست این قوانین و ضمانت نامه آمده است که تمامی خدمات درکاپارس از زمان خرید به مدت 2 سال ضمانت میشوند. زمان شروع ضمانت در فاکتور ارسال شده از سوی درکاپارس قید شده است.
ب2 – مشتری می تواند به شرط حفظ پلمپ فیزیکی هر محصول، تا 48 ساعت پس از سفارش سفارش خود را مرجوع کرده یا تعویض کند.
ب3 – ضمانت کالا تنها زمانی اعتبار دارد که مشکل فنی در محصولات وجود داشته باشد. که توسط متخصصین و کادر فنی درکاپارس تعمیر شده یا تعویض میگردد.
ب4 – هر نوع خرابی از سوی مشتری شامل شکستگی، خراشیدگی، تغییر شکل، زنگ زدگی، آسیب های حمل و نقل و... شامل ضمانت کالا نخواهد شد.
ب5 – ارائه فاکتور ارسال شده توسط شرکت در زمان خرید هنگام ارجاع کالا الزامیست و ضمانت نامه بدون ارسال فاکتور هنگام ارجاع فاقد اعتبار می باشد.
ب6 – هزینه ارسال کالای مرجوع شده توسط مشتری بر عهده خود او می باشد.

برخی از مشتریان ما :